Gun engraving lorem ipsum ordosansodei
lorem ipsum ordosando de

O firmie

Firma Engraver powstała z inicjatywy Michała Nowakowskiego i Igora Bronne jako pracownia artystyczna skupiająca wszystkie aspekty swojej działalności na propagowaniu kultury i tradycji łowieckiej.

Głównym celem założenia firmy było stworzenie zespołu artystów potrafiących połączyć talent z pasją tworzenia rzeczy pięknych i wyrafinowanych. Promowanie polskiego rzemiosła artystycznego, oraz wspieranie wszelkiej działalności mającej na celu ochronę przyrody oraz ginących gatunków zwierząt.

engraver-grawerowanie-broni-logo

Inicjatywa w głównej mierze bazuje na doświadczeniu Michała Nowakowskiego, który od 20 lat zawodowo zajmuje się grawerowaniem broni myśliwskiej, projektując i ręcznie wykonując grawerunki w metalu. Specjalnością Michała jest delikatny styl ,,Bulino” oraz inkrustacja złotem.

Na liście jego klientów znajdują się tak znakomite londyńskie firmy jak: James Purdey & Sons, Holland & Holland oraz Watson Bros.

Prace Michała znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Afryce oraz Europie. W 2012 roku zaprezentował swoje obrazy w londyńskiej Mall Gallery w finale konkursu Wildlife Artist of the Year organizowanym przez David Shepherd Wildlife Foundation.

Od kilku lat Michał współpracuje z redakcją miesięcznika ,,Łowiec Polski” wykonując ilustracje do książek i opowiadań myśliwskich.